معرفی منطقه کوهستانی طارم | هندوستان ایران کجاست

این منطقه به هندوستان ایران مشهور است؟

در منطقه کوهستانی طارم که هندوستان ایران نام دارد، در کنار آبشارها و صخره ها، وجود محدوده تاریخی سمیران و مهم‌ترین ذخیره گاه جنگل‌های پهن برگ بلوط از جذابیت‌های این منطقه محسوب می‌شود.

طارم که هندوستان ایران
ویکی گردی:

هندوستان ایران کجاست؟ طبیعت گردی یا بوم گردشگری یا اکوتوریسم به گونه‌ای از گردشگری برای دیدار از مناطق بکر گفته می‌ شود که بر مبنای حفاظت از منابع طبیعی و نگهداری از شیوه زندگی مردم بومی پایه گذاری شده است. منطقه ای است به نام هندوستان ایران که در ادامه به معرفی هندوستان ایران می پردازیم.

چرا شهر بادگیرها میزبان مسافران نوروزی کمی است؟

استان قزوین با توجه به موقعیت استراتژیک و جاذبه‌های طبیعی فراوان می‌تواند از مقاصد مناسب گردشگری تاریخی و طبیعی محسوب شود. وجود آثار کهن گوناگون از جمله مجموعه دولت خانه صفوی، سرای سعد السلطنه، مسجد جامع عتیق، موزه مردم شناسی، آب انبارها، حمام‌ها و سراها، کاخ موزه چهل ستون و ... در کنار تنوع اقلیم در مناطق مختلف، موقعیت مناسبی را برای حضور گردشگران فراهم می‌کند.

از مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی استان می‌توان به باغستان سنتی شهر قزوین، چنارها و درختان کهنسال با قدمت ۴۰۰ تا ۹۰۰ سال در مناطق مختلف الموت غربی و شرقی، دره‌ها و آبشارهای متعدد، رودخانه شاهرود، سرچشمه خارود، صخره‌های عظیم روستای هیر و. اشاره کرد.

همچنین در منطقه کوهستانی طارم که هندوستان ایران نام دارد، در کنار آبشارها و صخره ها، وجود محدوده تاریخی سمیران و مهم‌ترین ذخیره گاه جنگل‌های پهن برگ بلوط از جذابیت‌های این منطقه محسوب می‌شود.

منبع: سلام نو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر