مکان های ممنوعه | معرفی مکان های ممنوعه

5 مکان ممنوعه جهان که آرزو می‌ کنید کاش می‌ توانستید ببینید

در این مطلب از سایت ویکی گردی به معرفی 5 تا از مکان های ممنوعه در کشورهای مختلف می پردازیم.

مکان ها ممنوعه
ویکی گردی:

سیاره‌ی ما پر از مکان های ممنوعه سری است که شاید چیزی درباره‌شان ندانید. از این گذشته، حتی کل جمعیتی که درباره‌ی مکان‌های سری دور و بزرگ فکر می‌کنند متوجه نمی‌شوند در این مکان های ممنوعه اوضاع از چه قرار است؛ مهم‌ترین چیزی که از وجودش مطلع هستیم نام‌شان و اندکی اطلاعات یا فرض و گمان است. مکان های ممنوعه وجود دارد که هرگز کوچک‌ترین فرصتی برای دیدن‌شان نخواهیدداشت.

مکان های ممنوعه جهان

۱. جزیره مار سائوپائولو

جذاب به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ اما دست انسان‌ها به آن نرسیده‌است و توریست‌ها از رفتن به آن‌جا منع شده‌اند. چرا؟ چون این جزیره خانه‌ی مار افعی روزن‌دار، نوعی مار بسیاری سمی، است که می‌تواند با نیش خود بدن را ذوب کند. تراکم مار در این جزیره بین ۱ تا ۵ مار در هر متر مربع است. شما هرگز با یک نیش مرگبار بیش از ۱ متر فاصله ندارید.

۲. منطقه ۵۱ صحرای نوادا

در اینجا خاطیان بدون هیچ رد و نشانی ناپدید خواهندشد. منطقه‌ی ۵۱، که با عنوان گروم لیک نیز شناخته می‌شود، یک پایگاه نظامی و باند فرود است که در جنوب نوادا واقع شده‌است. در طول سال‌ها از این پایگاه برای آزمایش بعضی هواپیماها و سلاح‌ها استفاده شده‌است، هرچند تمرکز اصلی آن در حال حاضر نامشخص است. سازمان سیا بارها نپذیرفته‌است که بگوید در حال حاضر در گروم لیک چه می‌گذرد، و به همین علت، درباره‌ی آن‌چه واقعا در منطقه‌ی ۵۱ در حال رخ دادن است، تئوری‌های توطئه‌ی بسیار زیادی ایجاد شده‌است. مشهورترین تئوری توطئه این است که آن‌ها در حال بررسی یک هواپیمای بیگانه‌ی سقوط‌کرده هستند و سلاح‌های انرژی می‌سازند. با این حال، انجام آزمایش‌های مهم در گروم لیک مانع از آن می‌شود که کسی بتواند از این پایگاه سر در بیاورد. تابلوی ورودی این منطقه تذکر می‌دهد اگر فردی تصمیم بگیرد وارد منطقه‌ی ۵۱ شود، خطر مرگ در پی خواهدداشت.

۳. اتاق ۳۹ کره شمالی

وارد شدن به کره‌ی شمالی به اندازه‌ی کافی دشوار است. حالا تصور کنید که وارد اتاق ۳۹ شوید، یک مرکز دولتی سری که محل انجام اعمال غیرقانونی مختلف از جمله جعل اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری، تولید مواد مخدر (از جمله متامفتامین یا همان شیشه و هروئین) و تقلب بین‌المللی بیمه است. بسیاری از آدم‌ها ادعا می‌کنند اتاق ۳۹ برای قدرت مداوم کیم جونگ ضروری است، که او را قادر می‌سازد حمایت سیاسی بخرد و بودجه‌ی برنامه‌ی سلاح‌های هسته‌ای کره‌ی شمالی را تامین کند.

۴. بنگارفورت هندوستان

در هند مکانی تسخیرشده وجود دارد که به‌طور “قانونی” تسخیرشده اعلام شده‌است و رفتن به آن‌جا بعد از غروب خورشید ممنوع است! بنگار تنها مکان در هند است که به‌طور قانونی تسخیرشده شناخته شده‌است و یک فرد باید برای ورود به این منطقه بعد از غروب خورشید یا قبل از طلوع آن، از دولت مجوز بگیرد. افراد محلی اعتقاد دارند هر کس که در تاریکی وارد فورت شده دیگر هرگز پیدا نشده‌است.

۵. جزیره سورت ایسلند

سورت یک جزیره‌ی آتشفشانی واقع در ساحل جنوبی ایسلند است. این جزیره طی یک فوران آتشفشانی تشکیل شد که در ۱۹۶۳ آغاز و در ۱۹۶۷ تمام شد. هیچ انسانی اجازه‌ی ورود به این جزیره را ندارد – به جز تعداد کمی از دانشمندان – تا امکان توالی اکولوژی طبیعی بدون مداخله‌ی بیرونی فراهم باشد. با این حال، این کار بدون دشواری نبوده‌است. در سال‌های اولیه، در این جزیره یک گیاه گوجه‌فرنگی یافت شد که در حال ریشه دواندن و رشد بود، که نتیجه‌ی قضای حاجت یکی از دانشمندان در محلی بود که نباید این کار را می کرد. دانشمند سر به هوا!

منبع: بازده
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر