ویلای ارواح | ویلای ارواح کلاردشت | روستای کلمه

ویلای ارواح کلاردشت کجاست؟ | ماجرای ویلای ارواح کلاردشت چیه؟ + عکس

شاید در مورد ویلای ارواح کلاردشت یه چیزهایی شنیده باشین ولی اینکه شنیده هاتون چقدر حقیقت دارن رو اینجا بهتون توضیح میدم.

بسیببیسبیسب
ویکی گردی:

ویلای ارواح کلاردشت با معماری عجیب و وهم انگیز در "روستای کُلُمه" کلاردشت سوژه داغ این روز‌های فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی مازندران در حال باز نشر است به گونه‌ای که نحوه ساخت ویلای ارواح کلاردشت برای بسیاری از کاربران سوال برانگیز شده است. در ادامه به معرفی ویلای ارواح کلاردشت می پردازیم.

مهم‌ترین نکاتی که در این اطلاعات منتشر شده فضای مجازی برای مخاطبان تعجب آور بوده اینکه هدف سازنده این ویلا یافتن گنج بوده و به همین خاطر سعی کرده آن را به این سبک و سیاق بسازد و بنا به گویش‌های محلی شبیه "جن کولی " آن را احداث کند و روایت دیگر این که ویلادار هدفش آن بوده تا بتواند توجه ماجراجویان زیادی را به این خانه ارواح جلب کند.

ویلای ارواح کلاردشت

البته شکل ظاهری ساخت این ویلا به گونه‌ای است که هیچ قسمت از جمله پنجره‌ها آن هم قرنیه نبوده و دیواره‌های بنا هم صاف نیست و وجود حفره‌ای بزرگ در طبق همکف و قفس آهنی چند متری در طبقه نخست این خانه را مرموز‌تر کرده است.

اما واقعیت ماجرا طبق گفته یکی از اهالی و عضو سابق شورای این روستا چیز دیگری است و می‌گوید: سازنده این ویلا به خاطر عشق و علاقه‌ای که به ساخت این بنا به این سبک بوده اقدام به ساخت آن کرده است.

طبق مستندات موجود این ویلا در سال ۱۳۸۶ از سوی فرد غیر بومی که اهل یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی بوده در خارج از بافت و بدون مجوز قانونی در زمینی به گستره ۵۰۰ متر و بنای ۳۸۵ متر در سه طبقه با مصالح راویز، میله گرد و سیمان ساخته است.

ویلای ارواح کلاردشت

این ویلا سه طبقه دارد که طبقه نخست آن ۷۰ متر و طبقه‌های دوم و سوم هم هر کدام بیش از ۱۰۰ متر بنا دارد منتهی طبق گفته یکی از اهالی این روستا، تمامی طبقه‌های شبیه هم بوده و صاحب آن، اتاق‌های خواب، آشپزخانه، مطبخ و سرویس بهداشتی جانمایی نکرده است و همانند سالن بزرگ در نظر گرفته است.

طبق گفته برخی از اهالی این روستا، صاحب این ویلا به علت رغبت و علاقه زیاد به این نوع معماری اقدام به ساخت چنین بنایی نموده است و از سال ۱۳۸۶ تاکنون هم دیگر سراغی از ویلای خود نگرفته است.

سظ

براساس شنیده‌ها و گفته‌های اهالی، صاحب نخست ویلا به آمریکا رفته و گویا آنکه این ویلای متروکه فرد دیگری آن را خریداری کرده و قرار است به زودی خریدار جدید نسبت به احیای آن اقدام کند.

شهباز منصوری یکی از اهالی و عضو سابق شورای این روستا، اظهارداشت: تصاویر این ویلا در فضا‌های مجازی این روز‌ها زیاد دیده می‌شود و بسیاری از کاربران فضای مجازی با تعابیر مختلف از آن به نام خانه شیطانی، ارواح و وهم برانگیز نام برده اند.

Capture

وی افزود: البته ماجرا این گونه نیست شاید از لحاظ شیوه ساخت این ویلا با دیگر ویلا‌ها متفاوت باشد منتهی سازنده آن از آنجایی که خودش بنا به ادعایش رشته تحصیلی اش معماری بوده براساس عشق و علاقه اقدام به ساخت چنین بنایی نموده است.

وی بیان داشت: سازنده ویلا فردی غیر بومی و اهل یکی از شهر‌های خراسان رضوی است و اکنون طبق شنیده در آمریکا به سر می‌برد و این بنا را سال ۱۳۸۶ در خارج از بافت روستا و بدون مجوز ساخته شد البته جرائم بابت تخلف ساخت آن را پرداخت کرده و از این بابت مشکلی ندارد.

منصوری تصریح کرد: این بنا با مصالحی از نوع راویز و میله گرد در سه طبقه احداث شده و هر طبقه آن از ۷۰ متر تا بیش از ۱۰۰ متر مساحت دارد، فضای هر طبقه آن به گونه‌ای است که اتاق خواب، سرویس بهداشتی، مطبخ و سالن‌های پذیریی برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی ادعای یافتن گنج از سوی صاحب ویلا را رد کرد و گفت: در هیچ شرایطی چنین ادعای واقعیت نداشته است و عده‌ای با انتشار این مطالب در پی ایجاد تشویش و شبهه در افکار عمومی هستند.

 خانه ارواح کلاردشت کجا قرار دارد؟

این خانه در فاصله ۲۲ کیلومتری از روستای رودبارک کلاردشت واقع شده است.

    چرا خانه ارواح کلاردشت معروف است؟

به دلیل معماری باور نکردنی و عجیب، روایت های مرموز محلی درباره اجنه و فضای ترسناکش معروف است. اما به طور کلی تمامی این مسائل افسانه ای بیش نیست.

 

منبع: دلگرم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر