ساحل شیشه ای | عکس های ساحل شیشه ای | معرفی ساحل شیشه ای

لذت قدم زدن روی شیشه های رنگی رو اینجا تجربه کن + عکس

ویکی گردی در این مقاله به معرفی یکی از زیباترین سواحل دنیا به نام ساحل شیشه ای پرداخته است، با ما همراه باشید.

ساحل شیشه ای
ویکی گردی:

ساحل شیشه‌ ای کالیفرنیا یکی از زیباترین سواحل دنیا است. که برعکس تمام دنیا، نه از ماسه شکل گرفته نه از صخره! ساحل شیشه‌ ای شما را شگفت‌زده می‌کند و زیباترین تصویر از یک خلیج را به شما هدیه می‌دهد. ساحل شیشه ای کالیفرنیا یک ساحل استثنایی است که مانند آن را در کمتر جایی در دنیا می‌توان پیدا کرد.

ساحل شیشه ای کالیفرنیا چگونه شکل گرفته است؟

وقتی اسم ساحل دریا می‌آید چه تصویری در ذهن شما نقش می‌بندد؟ ساحلی مملو از شن‌های طلایی که نور خورشید را در کنار امواج آرام و پی‌درپی دریا منعکس می‌کنند؟ یا صخره‌های سنگی که امواج خروشان آن‌ها را شکل می‌دهند؟ اما در دنیا سواحل متفاوت‌تری هم وجود دارد. سواحلی اعجاب‌انگیز که می‌توانند تصورات شما را از ساحل دریا تغییر دهند. ساحل شیشه ای کالیفرنیا نمونه‌ای از این سواحل است.

ساحل پاپ کورن؛ غیر معمول ترین ساحل روی زمین + عکس

ساحل شیشه ای

ساحل شیشه‌ ای کایفرنیا یک ساحل معروف است که در پارک ایالتی مک کریچر در نزدیکی شهر فورت براگ، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شهر به دلیل فراوانی سنگ‌ریزه‌های شیشه‌ای رنگارنگ و صاف که خط ساحلی را پوشانده است، شناخته و مشهور شده است. ساحل شیشه ای کالیفرنیا نام خود را از تکه‌های شیشه‌ای بی‌شماری گرفته است که در اثر حرکت بی‌امان امواج شکل گرفته و صیقل داده شده‌اند.

ساحل شیشه ای

پیدایش ساحل شیشه‌ ای کالیفرنیا به اوایل قرن بیستم بازمی‌گردد، زمانی که این منطقه به‌عنوان محل تخلیه و دفن اشکال مختلف و انواع زباله از جمله بطری‌های شیشه‌ای، زباله‌های خانگی و مواد صنعتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. با گذشت زمان، امواج به شیشه‌های دور ریخته شده می‌کوبیدند و آن را به قطعات کوچک، صاف و گرد تبدیل می‌کردند.

معرفی دریاچه ناترون که حیوانات را تبدیل به سنگ می کند + عکس

ساحل شیشه ای

در اواخر دهه 1960 میلادی، پس از تلاش‌های فراوان فعالان محیط‌زیست عمل تخلیه و دفن زباله در این ساحل در نهایت متوقف شد و ساحل بسته شد. بااین‌حال، موج‌های خروشان دریا همچنان بی‌امان بر زباله‌های می‌کوبیدند و به شستن تکه‌های شیشه در ساحل ادامه ‌می‌دادند و به‌تدریج ساحل را به موزاییکی رنگارنگ از شیشه‌های استثنایی دریایی تبدیل کردند.

زیباترین سواحل جنوب کشور! | حس دلپذیر ساحل گردی در جنوب کشور

سال‌ها باید می‌گذشت که طبیعت خودش را از خطاهای انسانی پاک‌سازی و به بهترین شکل ممکن خودسازی کند!

ساحل شیشه ای

امروزه، ساحل شیشه ای کالیفرنیا یک جاذبه توریستی محبوب است که بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این منطقه حفاظت‌شده بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا ضمن احترام به محیط‌زیست، زیبایی‌های طبیعی و محیط‌زیست را ارج نهند و ساختارهای شیشه‌ای منحصربه‌فرد ساحل را تحسین کنند. توجه به این نکته مهم است که برای حفظ اکوسیستم شکننده و آسیب‌پذیر، برداشتن سنگ‌ریزه‌های شیشه‌ای از ساحل شیشه ای کالیفرنیا ممنوع است.

منبع: دلتا مگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر