کویر مصر ایران | عکس های کویر مصر ایران

معرفی یه پاتوق جدید برای طبیعت گردان | عکس و اطلاعات کویر مصر ایران

اگه از سفر های تکراری خسته شدی بیا تا از تجربه یه سفر خفن به کویر مصر ایران بهت بگم.

کویر مصر ایران
ویکی گردی:

کویر مصر یکی از همین کویرهای زیبا و دیدنی است که در استان اصفهان و در نزدیکی شهرستان خور و بیابانک واقع شده. کویر مصر یکی از زیباترین و بکرترین کویرهای ایران است و  در آن می‌توانید تفریحات مختلفی را تجربه کنید. پس اگر به دنبال یک سفر ماجراجویانه و متفاوت هستید، باید حداقل یک بار سفر به کویر مصر را تجربه کنید.

به چه شکل می‌توانیم به کویر مصر سفر کنیم؟

اگر قصد سفر به کویر مصر را دارید، باید بدانید که دو روش مختلف پیش روی شما قرار دارد:

کویر مصر

1- سفر به کویر مصر با وسیله نقلیه شخصی

شما می‌توانید با وسیله نقلیه شخصی خودتان عازم این سفر طول و دراز شوید. برای سفر به کویر مصر، باید از جاده‌های بیابانی مختلفی عبور کنید. مسیر تا نزدیکی اردستان مناسب است. اما از اردستان تا نائین و از نائین تا خور، جاده بسیار باریک و شلوغ است. در این جاده، بیشتر کامیون، تریلی و خودروهای سنگین باری را مشاهده خواهید کرد. این مسیر حدود ۷۰۰ کیلومتر به طول خواهد انجامید. به همین خاطر ممکن است در میانه راه بارها خسته شوید و نیاز به استراحت داشته باشید. در این مسیر ابتدا باید به نائین برسید و از آنجا عازم خور شوید. از شهرستان خور تا روستای مصر فاصله زیادی نیست.

رفتی طبیعت گردی اینجوری باید لباس بپوشی!

2- سفر با تور

همانطور که اشاره کردیم، مسیر دسترسی به کویر مصر بسیار دشوار است و حدود ۷۰۰ کیلومتر طول دارد. قطعا شما با وجود توقف‌هایی که خواهید داشت، حدود ۱۲ ساعت در راه می‌مانید. پیمودن این مسیر به تنهایی واقعا کسل کننده خواهد بود. به علاوه اینکه رانندگی در جاده‌های بیابانی نیاز به تخصص خاصی دارد و در ضمن راننده را سریعا خسته می‌کند. اما در مورد سفر به کویر و کویرنوردی، باید بدانید که نیاز به وسایل نقلیه شاسی بلند یا همان SUV خواهید داشت. به علاوه اینکه در کویرهای ایران، نیاز به راهنمای خبره واقعا احساس می‌شود.

کویر مصر

جاذبه‌های دیدنی کویر مصر

اگر تصور می‌کنید که کویرگردی تنها محدود به راه رفتن بر روی شن‌های روان می‌شود، سخت در اشتباه هستید. جاذبه‌های دیدنی کویر مصر بسیار متنوع هستند و هر یک می‌توانند خاطره‌ای منحصر به فرد را در ذهن شما به یادگار بگذارند.

حال و هوای پاییزی رویایی جاده اسالم به خلخال! + عکس

دریاچه نمک خور و بیابانک

زمانی که برای اولین بار دریاچه نمک خور را می‌بینید، احساس می‌کنید که تازه وارد کویر شده‌اید. دریاچه نمک خور همان جایی است که از کودکی تصور غالب ما از کویر را شکل داده. از دور که به این دریاچه نمک نگاه می‌کنید، انگار در آن قسمت، زمین ترک برداشته. اما نزدیک که می‌شوید، خواهید دید که اشکال پنج ضلعی بسیار منظمی از نمک بر سطح کویر ایجاد شده‌. دریاچه نمک خور در هنگام غروب بسیار زیبا خواهد بود و در هر فصل، از ترکیب با خاک رس کویر، رنگی تازه به خود می‌گیرد. پس حتما در بازدید از این جاذبه دیدنی، به شکلی برنامه ریزی کنید که غروب را از قاب این دریاچه نظاره کنید.

آفرود سواری

یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های کویرگردی، آفرود سواری است. شما می‌توانید در کنار رانندگان ماهر آفرود بنشینید و از رمل‌های شنی بالا و پایین بروید. آفرود سواری بسیار هیجان انگیز است و سطح آدرنالین خون شما را افزایش می‌دهد. اگر می‌خواهید فرمان را به دست بگیرید و شخصا رانندگی کنید، می‌توانید موتورهای چهار چرخ یا ماشین‌های باگی را اجاره کرده و برای مدتی محدود خودتان لذت آفرود سواری را بچشید.

شب کویر

شب کویر با روز آن کاملا متفاوت است و انگار فصل تازه‌ای از کتاب کویر را برای ما آشکار می‌کند. در کویر خبری از آلودگی نیست و آرامش شب‌های آن مثال زدنی است. در کمپ‌های بوم‌گردی می‌توانید آتشی روشن کنید و با دوستان خود کنار آن جمع شوید. کمی که سکوت کنید، جز صدای چرق چرق سوختن چوب چیزی به گوش شما نخواهد رسید. سرتان را که بالا بگیرید، می‌خواهید با دست ستارگان آسمان بی‌کران را بچینید! شب کویر یک تجربه فراموش نشدنی در زندگی شما خواهد بود.

کویر مصر

چرا همراه تور سفر کنیم؟

اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی خود به کویر سفر کنید، باید از وضعیت سلامت آن اطمینان کامل داشته باشید. در غیر این صورت، هرگونه خرابی احتمالی به خاطر خشکی و گرمای هوا، می‌تواند سفر شما را به خاطره‌ای تلخ تبدیل کند.

تجربه پاییز گردی رویایی در جنگل ابر شاهرود! + عکس

مسیر بسیار طولانی است

مسیر طولانی می‌تواند راننده را خسته کند و باعث شود که وی از سفر خود لذت کافی را نبرد. اگر می‌خواهید کنار هم با آرامش سفر کنید و متوجه طولانی بودن مسیر نشوید، بهتر است همراه تور سفر کنید. به این ترتیب می‌توانید تمام طول شب را کاملا استراحت کنید و اصلا متوجه نمی‌شوید که چقدر در راه بوده‌اید.

امکان گم شدن در کویر وجود دارد

اگر راهنمایی خبره همراه شما نباشد، امکان گم شدن شما در کویر بسیار زیاد است. به همین خاطر باید همراه تور یا افراد خبره سفر کنید.

منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر