دوران قاجار | عکس های دوران قاجار | دوران ناصرالدین شاه

سفر تاریخی به عصر قاجار | از زیر کرسی تا استراحت در مقبره داریوش! + عکس

با تماشای این عکس‌ ها شما را به تماشای صحنه‌ هایی از زندگی مردم ایران در دوران قاجار می‌ بریم.

دوران قاجار
ویکی گردی:

در مجموعۀ «سفر به عصر قاجار» هر بار با چند عکس باکیفیت که از آرشیو‌های معتبر تهیه شده‌اند، شما را به تماشای گوشه‌هایی از زندگی مردم ایران در بیش از یک قرن قبل و عصر قاجار می‌ بریم. این عکس‌ های عصر قاجار را می‌ توان بار‌ها و بار‌ها تماشا کرد و هر بار چیز‌های تازه‌ ای در آن‌ ها دید؛ از جزییات لباس‌ ها و چهره‌ ها گرفته تا شکل و شمایل خانه‌ ها و خیابان‌ ها و هر چیز دیگری که در طول این یک قرن و اندی دچار تغییرات فراوان شده است.

عکس نخست امروز پسر و دختر کم سن و سالی را نشان می‌دهد که در پهنۀ خاکی و خلوت میدان نقش جهان اصفهان ایستاده‌اند و با شگفتی به دوربین نگاه می‌کنند.

تصویری از حرمسرای ناصر الدین شاه که تا حالا ندیدی!! + عکس عجیب

دوران قاجار

عکس دوم تصویری از برگزاری جشن نوروزی در دوران ناصرالدین شاه است؛ سربازان با نظم خاصی در اطراف یک میدانچۀ کوچک ایستاده‌اند و ورزشکاران باستانی مشغول هنرنمایی هستند.

عکس دیدنی از شب یلدا در حرم سرای ناصرالدین شاه

دوران قجار

عکس سوم یک صحنۀ گرم خانگی را به تصویر کشیده است؛ گرمایی که هم مربوط به کرسی است و هم مربوط به لبخند گذرا و ژوکوندواری که بر لب دو بانو نقش بسته است؛ این لبخند به ویژه زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم در عکس‌های دورۀ قاجار که به ویژه از بانوان گرفته شده است، لبخند زدن به هیچ وجه اتفاق معمول و رایجی نیست.

عکس دیده نشده از تلفن همراه ناصرالدین شاه!

دوران قاجار

عکس آخر تصویری از درون آرامگاه داریوش یکم در نقش رستم است. در این عکس که در راهروی باریک درون مقبره گرفته شده، طاقچه‌مانند‌هایی که در دیوارۀ مقبره کنده شده‌اند به چشم می‌خورند. اما نکتۀ جالبی که با دقت در عکس می‌توان دید، مردی با چهرۀ نامشخص است که در انتهای راهرو روی یکی از طاقچه‌ها نشسته و ظاهرا در حال استراحت است

واکنش عجیب ناصرالدین شاه در اولین دیدار با پنکه

دوران قجار

منبع: فرادید
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر