فیلم های مشترک امیر جعفری و ریما رامین فر

بهترین نقش های ریما رامین‌ فر و امیر جعفری در مقابل هم!

امیر جعفری و همسرش ریما رامین‌ فر این روزها در نقش ایرج و سیمین سریال «جنگل آسفالت» در مقابل هم قرار دارند و به این بهانه به همکاری های مشترک شان پرداختیم.

ریما رامین فر
ویکی گردی:

امیر جعفری و ریما رامین فر، در فیلم های زیادی در مقابل و کنار هم بازی کردند. آخرین سریالی که نقش آفرینی ماهرانه امیر جعفری و ریما رامین فر را کنار هم نشان می دهد، سریال «جنگل آسفالت» است که از نمایش خانگی پخش می شود. به این بهانه مروری خواهیم داشت از ماندگارترین نقش های امیر جعفری و ریما رامین فر در مقابل هم. همراه ما باشید.

جعفری و رامین‌فر از اواسط دهه هفتاد بارها در نمایش‌های مختلف باهم همکاری داشته‌اند و از اواخر دهه هفتاد بارها در پروژه‌های مختلف سینمایی و تلویزیونی همبازی بوده‌اند. گاهی اوقات در نقش زن و شوهر مقابل دوربین رفته‌اند و بعضی وقت‌ها در جایگاه برادر و خواهر و نقش‌های دیگر.

بازسازی عکس عروسی ریما رامین فر و امیر جعفری توسط هوش مصنوعی + عکس

نان و عشق و موتور 1000 | ابوالحسن داوودی | 1379

اولین فیلم سینمایی مشترک ریما رامین‌فر و امیر جدیدی، «نان، عشق و موتور 1000» بود. هیچ‌یک از آنها بازیگر نقش اصلی نبودند اما حضورشان اتفاق مهمی را در فیلم رقم می‌زد. ریما رامین‌فر در این فیلم نقش آویشن، دخترخاله باران را داشت؛ دختری ساده که تمام فکرش این بود که چطور رژیمش را دور بزند و یواشکی غذا بخورد. هشت سال با مردی به نام شهروز با بازی امیر جعفری نامزد بود؛ مردی منفعت‌طلب و زبان‌باز که مدام برای این خانواده نقشه می‌کشید تا هرطور شده مال‌واموالشان را بالا بکشد. شهروز به عنوان مشاور خانواده معرفی می‌شد و دوست قالتاقش را برای ازدواج با باران به خانه آنها می‌فرستاد. آویشن مدام پای تلفن بود و اخبار خانه را به شهروز مخابره می‌کرد و حرف‌های عاشقانه‌شان از جمله نکات بامزه فیلم بود.

 

من مستاجرم | پریسا بخت‌آور | 1383

امیر جعفری و ریما رامین فر

در سریال «من مستاجرم» به کارگردانی پریسا بخت‌آور، رامین‌فر و جعفری نقش زیادی مقابل هم نداشتند. جعفری ایفاگر نقش مردی به نام مسعود بود که در فرودگاه با زنی پیر و تنها آشنا می‌شد و او را به خانه‌اش می‌رساند و درگیر مشکلات حقوقی او با مباشر سابقش می‌شد. تلاش می‌کرد به زن نزدیک شود تا بتواند در جایگاه مباشر جدید قرار بگیرد و خانه‌اش را به چند نفر اجاره دهد و از این راه سود کند. یکی از افرادی که ساکن یکی از واحدهای این خانه می‌شد، ریما رامین‌فر بود. او نقش نیره همسر مردی به نام ناصر با بازی سعید اقاخانی را داشت که به خواست او یکی از این واحدهای ساختمان را اجاره می‌کردند.

استوری بهاره افشاری در مورد رابطه ریما رامین فر و امیر جعفری + عکس

سیزده | هومن سیدی | 1391

 

ریما رامین فر و امیر جعفری

ریما رامین‌فر در فیلم «سیزده» هم در نقش زوجی که رابطه خوبی با هم ندارند ظاهر شده‌اند.  اینبار نقش زن و شوهری را داشتند که در آستانه جدایی بودند و هیچ‌یک از آنها به فکر مشکلات روحی و روانی و تنهایی پسرشان بمانی نبود. مادر بمانی به خاطر اختلاف با پدر خانه را ترک ‌کرده و پدرش هم مدام غرق کار بود. بمانی به خاطر تنهایی و عقده‌هایی که برایش به جود می‌آمد به جوان‌های خلاف بزرگتر از خودش پناه می‌برد و به دردسر می‌افتاد. بازی آنها کنار هم دو وجه مختلف داشت. ابتدا ارتباطی باهم نداشتند و هرکس پی زندگی خودش بود اما با به خطر افتادن بمانی، کنار هم قرار می‌گرفتند و سعی می‌کردند اختلاف‌ها را حتی به ظاهر هم که شده کنار بگذارند که البته فایده چندانی هم نداشت.

چک برگشتی | سیروس مقدم | 1391

ریما رامین فر و امیر جعفری

 

در سریال «چک برگشتی» سیروس مقدم، امیر جعفری و ریما رامین‌فر در نقش برادر و خواهر ظاهر شدند. جعفری نقش شرخری به اسم لطیف را داشت که باید هر ماه پول سکه همسر سابقش را پرداخت می‌کرد و همین شرخری زندگی‌اش را به یک کاندیدای نماینده مجلس به اسم مشرفی گره می‌زد. لطیف جایی برای ماندن نداشت و همیشه در خانه خواهرش می‌ماند و رابطه بامزه‌‌ای هم با شوهر خواهرش داشت. محور اصلی سریال لطیف و مشرفی بودند اما خانواده خواهرش هم در این بین تاثیرگذار بودند.

(ویدیو) قصه عاشقی همای پایتخت و همسرش امیر جعفری از زبان خودش!

زاپاس | برزو نیک‌نژاد | 1395

امیر جعفری و ریما رامین فر

جعفری و رامین‌فر در فیلم «زاپاس» برزو نیک‌نژاد هم در نقش یک زوج ظاهر شدند. جعفری نقش مربی تیم فوتبال محلی یکی از شهرهای شمالی را داشت و برای موفقیت این تیم دست به هر کاری می‌زد و تمام زندگی‌اش به نحوی تحت تاثیر مسابقه و آورده‌های مالی که احتمال می‌داد برایش داشته باشد قرار گرفته بود. تصمیم‌های او در جایگاه مربی، مستقیما زندگی دختر و داماد آینده‌اش را هم تحت تاثیر قرار می‌داد. رامین‌فر در نقش زری، زن روستایی مهربانی ظاهر شده بود که مدام تلاش می‌کرد اعضای خانواده را باهم آشتی دهد و داوود را سر راه بیاورد و صلح ایجاد کند. با این حال گهگاه هم از کوره در می‌رفت و از خانه قهر می‌کرد.

جنگل آسفالت | پژمان تیمورتاش | 1402

امیر جعفری و ریما رامین فر

در سریال «جنگل آسفالت» جعفری و رامین‌فر را در نقش ایرج و سیمین می‌بینیم. آنها زن و شوهری هستند که مدت‌هاست درگیر اختلاف‌اند و دور از هم زندگی می‌کنند. سیمین در یک بنگاه خیریه کار می‌کند و ایرج به دنبال مفت‌خری و قاچاق و … است. با این حال پسر و دخترشان، بیشتر از اینکه به سمت سیمین کشیده شوند، به ایرج علاقه‌ دارند. تا جایی که دخترشان حتی دلش نمی‌خواهد مادرش را ببیند. طبق چیزی که از زبان ایرج میشنویم سیمین بچه‌ها را از خانه بیرون کرده و شواهد هم همین را نشان می‌دهد. با گم شدن پسرشان امیر و گروگان گرفته شدن دخترشان، رابطه آنها بیشتر از قبل بهم می‌ریزد. تا جایی که سیمین صراحتا اعلام می‌کند مرگ ایرج برایش اهمیتی ندارد. ایرج هم با اینکه در ظاهر سعی می‌کند رابطه‌اش را با سیمین در حد متعادل نگه دارد اما مدام به فکر سود بردن از اموال اوست. به او دروغ می‌گوید و مدام تلاش می‌کند چیزی از دارایی‌هایش را به دست بیاورد. باید دید در ادامه، رابطه آنها به چه سمتی خواهد رفت.

«جنگل آسفالت» به کارگردانی پژمان تیمورتاش و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه جمعه‌ها در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود.

 

منبع: ترینی ها
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر