قیمت پسته | افزایش قیمت پسته | قیمت آجیل

تمام حقوقتان را بدهید و آجیل بخرید | قیمت نجومی پسته خبر ساز شد

سهم آجیل در سبد افراد جامعه به زیر یک کیلو رسید. جزئیات بیشتر در خصوص قیمت پسته را در ادامه بخوانید.

قیمت پسته
ویکی گردی:

به نقل از گسترش نیوز، قیمت پسته نجومی شد. قیمت پسته دانه ای 1700 تومان شد. قیمت پسته بسته بندی شده در یکی از سایت ها ۱ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان قیمت دارد.

بادام هندی

یکی دیگر از انواع آجیل که قیمت  بسیار بالایی دارد، بادام هندی است. بادام هندی علاوه بر طعم متفاوتی  که دارد، خاصیت های بسیار زیادی هم شامل می شود که البته قیمت بالای آن سبب شده است تا از تمام خواص آن سرپوشی کنیم و سمت خرید این نوع از آجیل نرویم. در همین سایت فروش کالا، قیمت بادام زمینی بسیار فضایی است. هر ۸۰۰ گرم بادام هندی در این سایت با قیمت یک میلیون و ۱۸۴ هزار تومان به فروش می رسد. لازم به ذکر است که در شیرینی فروشی ها قیمت هرکیلو بادام هندی یک میلیون و ۲۵۹ هزار تومان است.

بادام درختی

بادام درختی، یکی دیگر از انواع آجیل است که طرفداران بسیاری دارد. بادام درختی هم مزه شور آن و هم ساده، طعم بسیار لذیذی دارد و یکی از پایه های اصلی و مهم در ظرف آجیل است. شاید برایتان باورش سخت باشد که بدانید، قیمت هر نیم کیلو بادام درختی در یکی از سایت های فروش کالا مبلغ ۷۰۴ هزار تومان است. پس اگر شخصی بخواهد یک کیلو بادام درختی تهیه کند باید مبلغ یک میلیون و ۴۰۸ هزار تومان پول پرداخت کند. باید گفت که تا این قسمت از گزارش، پر کردن ظرف آجیل اندازه نصف حقوق یک کارمند شده است و در ادامه متوجه خواهید شد که با اضافه شدن قیمت های دیگر آجیل ها، شاید تمام حقوق یک کارمند از بین برود. بادام درختی در بازار آزاد ۹۵۰ هزار تومان به ازای هرکیلو قیمت دارد.

مغز فندق

فندق را می توان یکی دیگر از انواع آجیل دانست که در ظرف آجیل قرار می گیرد. شاید کم تر کسی پیدا شود که در این میان این همه مغزهای خوشمزه، فندق را از ظرف آجیل بردارد. هر کیلو مغز فندق شور در بازار یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به فروش می رسد. این قیمت ها درحالی است که قیمت این محصول در بازار و شیرنی فروشی ها به ازای هر کیلو مبلغ ۹۸۰ هزار تومان است.

بررسی ها نشان می دهد که اگر کسی بخواهد از سایت ها خرید خود را انجام دهد و ظرف آجیل خود را پر کند و از این ۴ مغز اصلی استفاده کند باید مبلغ ۶ میلیون و ۸۴۲ هزار تومان هزینه کند. با این حساب از حقوق یک کارمند که ماهی ۸ میلیون دریافت می کند مبلغ یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان باقی می ماند اما اگر بخواهید همین مقدار آجیل را از بازار و از مغازه ها تهیه کنید باید مبلغ ۳ میلیون و ۷۳۴ هزار تومان پول پرداخت کنید که بازهم مبلغ بسیار بالایی است.

مغز-گردو

اما یکی دیگر از انواع آجیل که در ظرف آجیل ریخته نمی شود و اکثرا با صبحانه مصرف می شود گردو است. در همین سایت که قیمت آجیل را در آن بررسی کردیم، قیمت مغز گردو برای بسته بندی تقریبی ۲ کیلو گرم مبلغ یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است. یعنی باید اشاره کرد که هر کیلو مغز گردو ۸۲۵ هزار تومان قیمت دارد. این درصورتی است که در بازار آزاد هر کیلو مغز گردو درجه یک ۲۷۹ هزار تومان به فروش می رسد.

منبع: گسترش نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر