سهمیه بنزین |حذف سهمیه بنزین | تغییرات سهمیه بنزین

3 ماه سهمیه بنزین برخی از مردم حذف شد!

سقف مدت زمان ذخیره بنزین سهمیه ای 1500 تومانی از ابتدای بهمن 1402 از 9 ماه به 6 ماه تغییر یافت.

سهمیه بنزین
ویکی گردی:

به نقل از رکنا، در پی اظهارات اخیر علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، مبنی بر تغییر سقف مدت زمان ذخیره سهمیه بنزین 1500 تومانی از 9 ماه به 6 ماه، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ضمن تایید آن گفت: از ابتدای بهمن ماه 1402 مدت زمان ذخیره سهمیه بنزین 1500 تومانی از 9 ماه به 6 ماه تغییر یافته است. در ادامه جزئیات بیشتر در خصوص سهمیه بنزین را بخوانید.

چهارشنبه 4 بهمن ماه 1402، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت: ستاد کرونا در ایام کرونا تصمیماتی درباره سهمیه‌ بندی بنزین گرفته بود. چون ممنوعیت‌ هایی برای سفر وجود داشت که پس از ماه‌ های اتمام دوره کرونا و عادی شدن شرایط، این ستاد کان لم یکن شد. در حالت عادی قبل کرونا بنزین 6 ماه ذخیره می‌ شد و الان هم همین است.

گفتنی است، از زمان آغاز طرح سهمیه‌ بندی بنزین، سقف مدت‌ زمان ذخیره بنزین در کارت‌ های هوشمند سوخت برای خودروهای شخصی و موتورسیکلت 6 ماه در نظر گرفته شد که از اردیبهشت‌ ماه 99 و به دلیل دوره کرونا به 9 ماه افزایش یافت و حالا یک شبه و بدون اطلاع رسانی عمومی و پس از اظهارات سخنگوی دولت در روز چهارشنبه 4 بهمن ماه، به 6 ماه بازگشت.

این در حالی است که در سنوات گذشته هرگونه اقدامی درخصوص تغییر سهمیه بنزین یا قیمت بنزین با اطلاع رسانی عمومی همراه بود تا فرصتی برای مصرف سهمیه قبلی به مردم داده شود اما این بار بدون اطلاع رسانی عمومی، میزان 3 ماه ذخیره افرادی که بنزین سهمیه ای را مصرف نکرده بودند، سوخت شد.

پرسش این است، چرا باید سهمیه بنزین این افراد بسوزد؟ این افراد با هدف مصرف بنزین در شرایط خاص مثل مسافرت آن را نگهداری و مصرف نکرده بودند و با این تصمیم یک شبه حقوق آنها پایمال شد.

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر