زلزله | زلزله چین | زلزله امروز چین

زلزله 7 ریشتری بازهم چین را لرزاند + جزئیات

رسانه‌ های چینی از وقوع زمین‌لرزه‌ ای به قدرت ۷.۱ ریشتر در مناطق غربی این کشور خبر می‌دهد که در پی آن ده‌ ها خانه ویران شدند.

زلزله
ویکی گردی:

به نقل از خبرگزاری مهر، رسانه‌های چینی اعلام کردند که بامداد امروز سه‌شنبه زلزله‌ ای به قدرت ۷.۱ ریشتر مناطق غربی این کشور به خصوص استان سین‌ کیانگ را لرزانده است. بنا بر آمارها و اطلاعات اولیه در این زلزله تاکنون ۶ نفر مجروح شدند و بیش از ۱۲۰ خانه آسیب دیدند یا فروریختند. مرکز شبکه‌ های زلزله چین اعلام کرد که زمین لرزه کمی پس از ساعت ۲ بامداد شهرستان اوچتورپان در استان آکسو را لرزاند و بلافاصله حدود ۲۰۰ امدادگر به مرکز زمین لرزه اعزام شدند.

دولت منطقه خودمختار سین‌کیانگ با انشتار بیانیه‌ای در فضای مجازی اعلام کرد که از شش نفر مجروح شده، دو نفر جراحات جدی داشتند و چهار نفر جزئی بودند. علاوه بر این، ۴۷ خانه فرو ریخته، ۷۸ خانه آسیب دیدند و برخی از سازه‌های کشاورزی نیز فرو ریختند.

تصاویر زلزله 7.2 ریشتری چین و قرقیزستان

اواخر آذرماه نیز زلزله‌ای به قدرت ۶.۲ ریشتر دو استان گانسو و چینگهای در شمال غرب چین را لرزاند.در پی این زمین‌لرزه مرگبار ۱۳۱ نفر جان باختند و بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی تخریب یا ویران شدند.

این زلزله چندین پس‌لرزه قدرتمند نیز به همراه داشت که به سیلاب و رانش زمین و وارد شدن خسارت «با درجات مختلف» به کابل‌های انتقال برق و سایر زیرساخت‌ها منجر شد.

همزمان با ورود موج سرمای شدید که عمده بخش‌های چین را درنوردیده است، دمای هوا در مناطق مرتفع شمال غرب این کشور که تحت‌تاثیر زلزله قرار گرفته، به منفی ۱۶ درجه سانتیگراد رسیده و عملیات امداد و نجات را به شدت مختل کرده است.

 

منبع: مهر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر