هواشناسی | هشدار هواشناسی | پیش بینی آب و هوا | وضعیت آب و هوا

بارش سنگین برف و باران در ۷ استان | وضعیت آب و هوای 30 دی 1402

سازمان هواشناسی از افزایش آلاینده‌ های جوی در کلان‌ شهرها طی امروز خبر داد و اعلام کرد: اواسط هفته بارش برف و باران در ۷ استان شدید خواهد بود.

هواشناسی
ویکی گردی:

به نقل از تسنیم،‌ گزارش جدید هواشناسی با عنوان بارش برف و باران اعلام شد. پیش‌ بینی کلی نقشه‌ های همدیدی و آینده‌ نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری مستقر می‌شود. در نوار شمالی به‌ویژه سواحل دریای خزر روند افزایش دما آغاز شده و در شهرهای صنعتی تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می شود. جزئیات بیشتر هواشناسی را در ادامه بخوانید.

از ظهر فردا به‌تدریج از میزان غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهرها کاسته شده و در غرب و شمال غرب کشور ابرناکی و بارش‌های پراکنده و وزش باد روی می‌دهد.

روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در مازندران، گیلان و اردبیل شروع می‌شود. در مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی نیز افزایش ابر، بارش برف،‌ باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور گستره بارش‌ها کل نوار غربی ایران، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و کل سواحل دریای خزر را در بر می‌گیرد. در این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، شمال کردستان، زنجان، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و بارش باران در گیلان و غرب مازندران شدید خواهد بود.

روز چهارشنبه گستره بارش‌ سامانه در استان‌های نوار غربی و شمالی کشور است. در گیلان و مازندران و شمال زنجان طی چهارشنبه بارش برف و باران شدید خواهد بود. سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر