یارانه | یارانه تغذیه | پرداخت یارانه تغذیه

یارانه تغذیه به کدام خانوارها تعلق می‌ گیرد؟ + جزئیات

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۱۳۵ هزار کودک یارانه تغذیه دریافت می‌کنند، توضیحات جدیدی داد.

یارانه
ویکی گردی:

 به نقل از اکوایران: توضیحات جدید در مورد یارانه تغذیه‌ را در این گزارش از سایت ویکی گردی بخوانید. احمد رضا اسماعیل زاده، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از اجرای برنامه امنیت غذایی، ارایه یارانه تغذیه‌ ای بصورت ماهانه برای خانواده‌هایی که در دهک‌های اول تا هفتم جامعه قرار دارند، خبر داد و افزود خانواده‌های در دهک‌های اول تا هفتم که دارای کودک ۶ ماه تا پنج سال هستند و یک میلیون تا ۶۰۰ هزار تومان یارانه تغذیه‌ دریافت می‌کنند.

 اسماعیل‌زاده با اشاره به تحت پوشش بودن ۱۳۵ هزار کودک ۶ ماه تا پنج سال در این طرح اظهار داشت: واجدین شرایط می‌توانند به مراکز بهداشتی کشور مراجعه کرده و بهورزها و مراقبان تغذیه‌ای، کودک ۶ ماه تا پنج سال را مورد ارزیابی تغذیه‌ای قرار داده و کدملی آنها را در سامانه وزارت رفاه ثبت و سپس با بررسی‌های لازم در صورت تایید یارانه تغذیه‌ای از فروشگاه‌های منتخب مواد غذایی دریافت می‌کنند.

او همچنین تصریح کرد: دهک‌های اول تا پنج جامعه ماهانه یک میلیون تومان و دهک‌های ششم و هفتم نیز ۶۰۰ هزار تومان یارانه برای خرید مواد غذایی پروتئینی، شیر، برنج، حبوبات و روغن دریافت می‌کنند، البته کودکان این دهک‌ها هر سه ماه یکبار باید به مراکز درمانی مراجعه کنند و تا زمان بهبود وضعی تغذیه‌شان تحت پوشش این برنامه قرار دارند.

 گفتنی است دولت به خانوارهای دهک‌های ۱ تا ۷ که نمودارهای رشد کودکان آن‌ها دچار اختلال است، ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان اعتبار بیشتر برای خرید اقلام غذایی قائل شده است.

به ازای هر بچه دارای مشکل در رشد در دهک‌های ۱ تا ۵، یک میلیون تومان و برای دهک شش و هفت، ۶۰۰ هزار تومان به مبلغ کالابرگ الکترونیک‌شان افزوده خواهد شد و این مبلغ به ازای هر یک کودک دارای مشکل رشد است و اگر خانواده‌ای ۲ یا چند فرزند داشته باشد، به تمامی آن‌ها این مبلغ اختصاص پیدا می‌کند. طرح امنیت غذایی کودکان ۶ ماه تا ۶ سال را در برمی‌گیرد.

منبع: اکو ایران
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر