حقوق معلمان | افزایش حقوق معلمان

حقوق معلمان ابتدایی و متوسطه افزایش می‌ یابد! + مبلغ

توضیحات کامل رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در خصوص افزایش حقوق معلمان را در این گزارش از سایت ویکی گردی بخوانید.

حقوق معلمان
ویکی گردی:

به نقل از ایرنا، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌ های مردمی در خصوص افزایش حقوق معلمان گفت: حمایت از معلمان در زمینه افزایش حقوق و بیمه و موضوع نظارت بر شهریه‌ های مدارس در مصوبات مجلس دیده شده است و براین اساس حقوق معلمان ابتدایی حدود ۴۷ درصد و معلمان متوسطه ۴۰ درصد افزایش می‌یابد. توضیحات بیشتر در مورد افزایش حقوق معلمان را در ادامه بخوانید.

احمد محمود زاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره اقدامات سازمان مدارس غیردولتی در راستای مصوبه‌ اخیر مجلس اظهار داشت: حدود ۱۷ بند به بندهای قبلی سند قانون تاسیس مدارس غیردولتی اضافه شد که تغییر محتوایی، حمایتی و ارتقای آموزشی و پرورشی را به همراه دارد.

حداقل میزان عیدی و پاداش کارگران برای امسال اعلام شد

وی افزود: این قانون به معلمان که در سال‌های گذشته در مدارس غیردولتی به آنها سخت گذشته بود همچنین در جنبه نظارتی که یکی از دغدغه‌ها در موقع ثبت‌نام و دریافت شهریه است، کمک می‌کند. امیدواریم این موارد در شورای نگهبان هم تایید شود زیرا در سال‌های آتی به کیفیت بخشی مدارس غیردولتی کمک خواهد کرد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: این قانون در حوزه نیروی انسانی که جنبه حمایتی دارد، یک بسته بیمه و دستمزد و در زمینه آموزش ضمن خدمت، دانش‌افزایی، ارتقای توانمندی باید اتفاق بیافتد.

محمودزاده اضافه کرد: در این مورد باید افرادی که در مدارس غیردولتی حضور می‌یابند، دارای صلاحیت معلمی باشند، آموزش‌های لازم را دیده باشند، صلاحیت عمومی باید احراز شود و رشته تحصیلی مرتبط هم داشته باشند.

وی یادآورشد: همه این موارد پیشتر در قالب بسته‌هایی به دانشگاه فرهنگیان ارائه شده بود که گزینش و تفاهم‌نامه در این زمینه امضا شد، این مسیر را طی کردیم و پودمان‌های ۳۶۰ساعتی یعنی ۶ تا ۶۰ ساعته که بخشی از آن به موضوعات بصیرتی، اعتقادی، آگاهی بخشی مربوط می‌شد را برگزار کردیم که هم برای خود معلمان و هم از طریق معلمان برای دانش‌آموزان اهمیت دارد.

کدام شناسنامه ها حذف می شوند؟؟

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: این اتفاقات در داخل خود آموزش و پرورش باید انجام می شد که از تابستان سال گذشته این موارد را رقم زدیم. ۶۰ ساعت به معلمان مدارس غیردولتی آموزش داده شد و اکنون در حال آسیب‌شناسی این موضوع هستیم که ضعف‌هایی داشتیم و در برخی زمینه‌ها دانشگاه فرهنگیان به تنهایی عهده‌دار این کار نمی‌تواند باشد.

محمودزاده افزود: ۲۱۰ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی که به صورت نیروی آزاد هستند، باید در کلاس‌های ضمن خدمت حاضر می‌شدند؛ بنابراین تعداد بسیار است.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر